Kiedy najlepiej zacząć dietę?

Dieta – to słowo nie kojarzy się chyba nikomu zbyt pozytywnie, a szkoda, bo przecież nie taki powinien być jej wydźwięk. Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie tej najważniejszej zmiany w kontekście swojego zdrowia i samopoczucia?

Czy jest czas odpowiedni na dietę?

Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony, kiedy chcesz zmienić swoje życie, to nic nie powinno Ci stanąć na przeszkodzie i każdy czas jest dobry, by zacząć lepiej się odżywiać, w zgodzie ze swoim organizmem. Z drugiej jednak strony, zdarzają się momenty, a nawet tygodnie w życiu, które nie są najlepsze na rozpoczynanie jakichkolwiek zmian. Na które z nich należy zwrócić uwagę?

Kiedy lepiej nie przechodzić na dietę?

Dieta wiąże się z konieczności zmiany pewnych przyzwyczajeń, więc lepiej nie zaczynać jej, kiedy na przykład masz bardzo ciężki okres w pracy, codziennie jesteś pełen stresu i nie umiesz myśleć w perspektywie długofalowej o swoim zdrowiu. W takiej sytuacji najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie praca nad aktualnym stanem swojej psychiki – ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i inne. Jeśli uda Ci się uspokoić swoją głowę, wówczas z pewnością będziesz bardziej skłonny do przejścia na lepszą, korzystniejsza dla Ciebie dietę.

Na stronie http://kieszkowska.pl/ możesz znaleźć sporo informacji na temat tego, jak pogodzić swoje życie duchowe z odpowiednim sposobem odżywiania, i wówczas przekonasz się, że jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Warto zauważyć, że choć nie poleca się odchudzania będąc w czasie ciąży, to przecież jest to ostatni moment, by zacząć odżywiać się w sposób bardziej przemyślany i radykalnie zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Odbędzie się to nie tylko bez szkody dla dziecka, ale i na korzyść jego i mamy!

Jaki jest dobry moment na dietę?

Przejdź na zdrowe odżywianie w momencie, w którym poczujesz się na to gotów – kiedy Twoje ciało będzie tego potrzebowało, a Ty sam będziesz czuł, że udźwigniesz ten trud. Z biegiem czasu będzie Ci coraz łatwiej, ale na początku diety warto wybrać moment, w którym jest Ci dobrze samemu ze sobą, a jedynie Twoja dieta pozostawia sporo do życzenia.