Jak dostarczać wodę do organizmu?

Nasze ciało w znacznym mierze składa się z wody, trudno zatem przecenić jej wartość dla ludzkiego życia. Ile wody znajduje się w naszych organizmach? Do czego jest ona potrzebna? O tym opowiemy w poniższym artykule.

Wodne źródło życia i urody

Ludzkie ciało to w większości woda – wiemy o tym wszyscy. W zależności od wieku jej poziom jest jednak różny. Największy jest u najmłodszych – stanowi wówczas około 75% objętości ciała. U osób dorosłych wynosi do 60%, a u starszych – 50%.

Woda w ciele człowieka – suplementacja

Nie jesteśmy w stanie robić zapasów wody w sposób zdrowy i kontrolowany, choć zdarzają się przypadki jej magazynowania, które jednak są bardzo niekorzystne dla ogólnej kondycji organizmu. Może powodować zmęczenie, skoki wagi i opuchnięcie ciała.

Wodę należy regularnie suplementować, dostarczając około 2 litrów dziennie. Wliczają się w to nie tylko napoje, ale również woda zawarta w produktach stałych.

Nie można funkcjonować bez wody – wpływa ona na temperaturę ciała, usuwa toksyny z organizmu oraz jest wykorzystywana w procesach życiowych. Jest podstawą naszej egzystencji.