Jak uratować zniszczone paznokcie w miesiąc?

Dłonie i twarz są wizytówką nas samych, podobnie jak nasz ubiór. Niezależnie więc od tego, na jakim stanowisku pracy jesteśmy, warto zadbać o to, by prezentować się nienagannie. Stosowanie kosmetyków również powinno być przemyślane i zaplanowane w taki sposób, by uzyskać maksymalnie wspaniałe efekty w naprawdę krótkim czasie. Co jeśli nasz wygląd odbiega od naszego wyobrażenia? Jak można poprawić stan swoich dłoni, czy paznokci w krótkim czasie?

Popraw stan paznokci

Czasami stan paznokci pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo, że praca z chemicznymi środkami, niewłaściwe odżywianie wpływają negatywnie na ich wygląd, powodują łamliwość i wpływają na zabawienie samej płytki. Warto więc postarać się, by naprawić wszelkie błędy, tym większe ma to znaczenie, że wystarczy dosłownie miesiąc, by móc zobaczyć efekty. Domowymi sposobami można zdziałać prawdziwe cuda, dlatego już dziś warto ocenić stan swoich paznokci, ponieważ to właśnie od nich będzie mogło zależeć naprawdę bardzo wiele. Dłonie świadczą o nas, ale jednocześnie wpływają na to, jak czujemy się w swoim ciele. Oznacza to, że na każdym kroku należy zadbać o ich odpowiedni wygląd.

Domowe sposoby na piękne paznokcie.

Jak uratować zniszczone paznokcie w miesiąc? Przede wszystkim warto ściąć paznokcie na krótko, gdyż wtedy cały proces ratowania będzie bardziej skuteczny. Ponadto bardzo duże znaczenie ma usunięcie pozostałości po lakierach. Kolejnym krokiem będzie codzienne, a nawet kilkukrotne w ciągu dnia wmasowanie olejku migdałowego lub rycynowego w płytkę paznokcia. W ten sposób można będzie je prawidłowo odżywić, ale przede wszystkim sprawić, że staną się mocniejsze. Nie bez znaczenia będzie także dieta, ponieważ powinna być bogata w żelazo, wapń, które wzmocnią płytkę, a jednocześnie poprawią jej wygląd. Po miesiącu można będzie zauważyć, że paznokcie prezentują się znacznie lepiej. Oczywiście olejki można wmasować nie tylko w płytkę, ale również w całe dłonie, a nawet założyć rękawiczki i potrzymać tak przez kwadrans w ciągu dnia. W ten sposób wzmocni się efekt całej kuracji.