Jak ubrać dziecko na szkolny apel

Początek roku szkolnego to niezwykle wymagający czas dla każdego rodzica. Wówczas musimy starannie przygotować ubrania, które na co dzień maluch będzie nosił do szkoły. W tym miejscu obowiązuje umowny dress code, dlatego warto przygotować się dużo wcześniej. Wyjątkowe okazje, takie jak apelu lub uroczystości szkolne, rządzą się swoimi prawami. Wówczas nasze dziecko powinno być ubrane przede wszystkim elegancko i modnie, aby nawet w trakcie długiego apelu lub święta, wciąż czuło się swobodnie.

Oczywiście bardzo dużo zależy od tego, czy dyrekcja szkoły narzuca określony ubiór, w tym przede wszystkim szkolny mundurek, czy w tym zakresie pozostawia swobodę wyboru rodzicom. Gdy to my odpowiadamy za to, jak ubrać malucha na szkolny apel, to koniecznie zwróćmy uwagę na stroje galowe. Schludny i starannie przygotowany strój sprawi, że dziecko będzie ubrane stosownie do okazji, przez co unikniemy niepotrzebnego stresu. Pamiętajmy, że odzież dziecięca powinna być najwyższej jakości oraz w pełni bezpieczna dla skóry malucha i to kryteria, którymi koniecznie musimy się kierować.

Jak ubrać dziewczynkę i chłopca na szkolny apel?

W przypadku chłopca klasycznym i sprawdzonym rozwiązaniem będzie gładka, biała koszula. Do tego dobierzmy ciemne spodnie, na przykład granatowe lub czarne. Jeżeli zależy nam na większej elegancji to z powodzeniem możemy strój uzupełnić o estetyczny, dziecięcy krawat lub muchę. W chłodniejsze dni strój możemy uzupełnić marynarką dziecięcą. Do tego eleganckie półbuty lub klasyczne pantofle i będzie to idealny strój nawet na najbardziej prestiżowy i wyjątkowy apel szkolny. Każdy chłopiec poczuje się wówczas jak mały dżentelmen.

W przypadku dziewczynek, warto zwrócić uwagę na stylową spódniczkę lub spodnie. Również powinny być w ciemnej kolorystyce, na przykład czarne lub granatowe. W przypadku dziewczynek bardzo dużą popularnością cieszą się również białe koszule dziewczęce, które idealnie komponują się z ciemną marynarką. Inną klasyczną propozycją może być ciemny sweterek do spódniczki. Do tego wygodne i eleganckie buty oraz rajstopki i strój na apel dla dziewczynki mamy. Jeżeli zależy Wam na najwyższej jakości i prestiżu odzieży dziecięcej to warto zwrócić uwagę na najnowszą kolekcję francuskiej marki Jacadi.