Poznaj najlepsze ćwiczenia na boczki

Wśród pań dominuje potrzeba na atrakcyjny wygląd. W zasadzie zawsze znajdują coś do poprawy. Jednym z częstszych problemów, jakie chcą wyeliminować, jest pozbycie się boczków. Chodzi tutaj mianowicie o nieestetycznie zwisający nadmiar tłuszczu nad spodniami. To spore wyzwanie, ale da się zwalczyć ten problem. W dalszej części tekstu przedstawimy między innymi proste ćwiczenia na boczki, które warto wykonywać.

Boczki – przyczyny i sposoby walki

Popularne określenie – boczki dotyczy ponadprzeciętnej ilości tkanki tłuszczowej, jaka gromadzi się między biodrami a talią. Szczególne widoczne są przy noszeniu spodni, gdyż bardzo nieładnie zwisają nad paskiem. Tego rodzaju problem najczęściej dotyczy kobiet o figurze jabłka. Do zwalczenia problemu z boczkami potrzeba odpowiednio zbilansowanej diety, ale ona sama na nic się nie zda. Ważne jest tu, aby dodać konkretną aktywność fizyczną. Poniżej prezentujemy cztery niezwykle efektywne w działaniu ćwiczenia na boczki.

Proste ćwiczenia na boczki

Nożyce

Jednym z częściej stosowanych ćwiczeń do wyeliminowania boczków są nożyce. Od razu należy podkreślić, że mamy tu dwie odmiany tego ćwiczenia. Pierwszą z nich są nożyce pionowe i wykonuje się, je leżąc na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż ciała. Wykonujemy naprzemienne wymachy nóg w pionie około 10-15 cm nad ziemią. Z kolei nożyce poziome różni się tym, że ruch nóg jest nie w górę i w dół, lecz na boki.

Pajacyki

Tutaj raczej nikomu nie trzeba specjalnie wyjaśniać, o co chodzi, gdyż jest to znane ćwiczenie jeszcze z czasów przedszkolnych. Przybieramy pozycję ze złączonymi stopami i ramionami blisko tułowia. Wykonujemy podskok, a wyprostowane ramiona spotykają się nad głową, możemy to zaakcentować klaśnięciem. Ostatnią fazą ćwiczenia jest lądowanie na nogach w rozkroku.

Deska (pompka) ze skrętem

Przybieramy pozycję jak do pompki tj. pozycję deski. Opieramy się na łokciach i placach stóp. Linia naszego ciała musi być prosta. Wtedy też pnie unosimy prawą rękę do góry przy jednoczesnym skręcie tułowia. Celem jest taki skręt, aby ciało było prostopadle do podłoża. Wtedy też prawą rękę prostujemy ku górze. Następuje powrót do pozycji wyjściowej, a wtedy ma miejsce powtórzenie ćwiczenia od lewej strony.

Ściąganie łokcia do kolana.

Jest to ćwiczenie, które da się przeprowadzić na leżąco na stojąco. Polega na jednoczesnym zbliżaniu do siebie lewego łokcia i prawego kolana. Ćwiczenie ma charakter dynamiczny i oczywiście wykonuje się je naprzemiennie.