Oringi gumowe i osłony termiczne – powszechne zastosowanie w wielu branżach

Przewody z którymi wielu z nas spotyka się na co dzień, z racji zachowania bezpieczeństwa oraz w celu przedłużenia czasu działania powinny być powlekane odpowiednią izolacją. W roli izolatora doskonale sprawdzają się osłony termiczne przewodów pyrojacket.

Osłona termiczna pyrojacket – powszechne zastosowanie

W obecnym czasie osłony termiczne znalazły powszechne zastosowanie. Stanowią one doskonałą izolację dla wielu przewodów. Osłony termiczne są wykorzystywane w wielu branżach. Są one powszechnie stosowane jako zabezpieczenie przed wysoką temperaturą różnorodnych:

  • węży,
  • kabli,
  • przewodów,
  • rurek, np. przy poszczególnych kolektorach, piecach oraz gorących elementach maszyn i urządzeń.

Osłony termiczne a bezpieczeństwo

Osłony termiczne przewodów to produkty o wielu zaletach. Doskonale sprawdzają się do ochrony kabli oraz przewodów olejowych, paliwowych czy wodnych. Można je także z powodzeniem używać do izolacji rur dolotu.

Osłony termiczne zapewniają zawsze w pełni bezpieczne warunki pracy. W wielu wężach bardzo często płynie bardzo gorące medium na przykład: para wodna czy olej grzewczy. Jeśli są one zabezpieczone osłoną, to wówczas doskonale chronią operatora urządzenia przed poparzeniem. Gdy osłony znajdują się w odpowiednich miejscach, to wówczas pracownicy mogą bezpiecznie pracować z zachowaniem wszystkich zasad BHP.

Niezawodne osłony termiczne przewodów z włókna szklanego

Silikonowe osłony termiczne to produkty o wielu zaletach.
Dzięki unikatowemu procesowi produkcji są one bardzo elastyczne oraz łatwo dostosowują się do poszczególnych kształtów oraz profili. Istotną zaletą tego typu produktów jest wysoka  odporność na płyny hydrauliczne, oleje oraz smary.

Silikonowe osłony z włókna szklanego doskonale zapobiegają utracie energii w rurociągach oraz wężach. Ze względu na posiadane właściwości znalazły one powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdzają się w przetwórstwie żelaza i stali, odlewniach huty szkła czy na kolei. Osłony sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest solidna izolacja na rury o bardzo wysokich temperaturach.

Osłony termiczne do przewodów w bogatej ofercie

Obecnie na rynku wybór osłon termicznych na przewody jest przeogromny. Te z włókna szklanego oraz pokryte żaroodpornym silikonem zapewniają nie tylko doskonałą ochronę na przewody, lecz również eliminują szkodliwe promieniowanie cieplne. Potrafią odbijać aż dziewięćdziesiąt procent ciepła. Są to produkty żaroodporne, ognioodporne, olejoodporne oraz wodoodporne.

Pośród wielu oferowanych osłon dużą popularnością cieszą się osłony wysokotemperaturowe. Te które są wykonane z włókna krzemionki są całkowicie odporne na płomień. Można je nabyć w postaci arkusza, rękawa lub taśmy. Te niezawodne produkty są bardzo często wykorzystywane w stalowniach, hutach metali i szkła oraz w odlewniach. Specjalny oplot z włókna szklanego posiada możliwość rozszerzania się oraz kurczenia nawet o 25 procent. Taką osłonę można z łatwością dopasować do każdej średnicy.