Naturalna pielęgnacja? Wypróbuj płatki owsiane

Płatki owsiane w pielęgnacji twarzy

Nie jest tajemnicą, iż wykorzystanie naturalnych składników w domowej pielęgnacji daje najlepsze efekty. Jest to tani, skuteczny a jednocześnie ekologiczny sposób na wyraźne poprawienie stanu cery. Regularna pielęgnacja pozwoli na uzyskanie efektów w postaci gładkiej, jędrnej i pełnej zdrowego blasku cery. Zostaną również zlikwidowane drobne niedoskonałości. Jednym ze sposobów na uzyskanie pozytywnych efektów są płatki owsiane i maseczka, którą można z nich stworzyć w łatwy sposób. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu. Zachęcamy do lektury.

Płatki owsiane maseczka

Przygotowanie odżywczej maseczki na twarz z płatków owsianych, to bardzo prosta czynność. Do jej wykonania potrzebujesz określonych składników. Oto lista:

  • dwie łyżki płatków owsianych,
  • łyżeczka miodu,
  • odrobina ciepłej, ale nie gorącej wody,
  • łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny,
  • odrobina octu winnego.

Wystarczy połączyć i dokładnie wymieszać powyższe składniki, aby otrzymać maseczkę z płatków owsianych. Należy zaaplikować ją na twarz i pozostawić na około piętnaście minut. Po upływie tego czasu trzeba zmyć maseczkę używając ciepłej, ale nie gorącej wody. Pamiętaj o tym, aby przed aplikacją maseczki dokładnie oczyścić skórę twarzy.

Efekty oraz częstotliwość

Efekty stosowania maseczki z płatków owsianych, można zauważyć już po kilku tygodniach jej regularnego stosowania. Skóra będzie wyraźnie nawilżona, gładka oraz jędrna. Aby móc cieszyć się takimi efektami, należy stosować maseczkę z płatków owsianych dwa razy w tygodniu.
Warto pamiętać o tym, iż skład maseczki można modyfikować. Jogurt naturalny oraz olej migdałowy to doskonałe dodatki, które z pewnością wzmocnią odżywienie skóry oraz pozytywne efekty stosowania maseczki. Warto postawić na naturalną pielęgnację i używać jej w celu zadbania o włosy i skórę. Gotowe produkty można z łatwością zakupić korzystając z oferty sklepów internetowych