Co zrobić z nadmiarem owoców?

Owoce w dowolnej postaci to jedne z najzdrowszych produktów, których nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Przygotowywanie codziennych posiłków dla całej rodziny, to przede wszystkim świadome dbanie o zdrowie oraz doskonałe samopoczucie. Ogromną satysfakcję daje również samodzielne dbanie o owoce rosnące w ogródku lub sadzie. Czasem jednak następuje sytuacja, w której uzbieranych owoców jest zbyt wiele i powstaje problem co z nimi zrobić.

Przeciery i musy

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie własnych przecierów, musów, a nawet dżemów z dowolnych owoców. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, aby mieć spiżarnię pełną zdrowych zapasów na cały sezon. Do przygotowania tego typu produktów należy się jednak nieco przygotować, na przykład poprzez zakupienie odpowiedniej ilości słoików. Słoiki można zbierać przez cały rok, odkładając je po każdym kupionym w sklepie produkcie. Dzięki temu przygotowanie w sezonie dużej ilości dżemów, przecierów i musów nie będzie w żaden sposób problematyczne.

Domowe trunki

Owoce doskonale nadają się również do przygotowania domowej roboty nalewek lub innych rodzajów alkoholu. Własnoręcznie przygotowane wino ze śliwek będzie świetnym uzupełnieniem każdego posiłku. Wino ze śliwek wspaniale nadaje się również jako dodatek do długich rozmów podczas wieczornych spotkań towarzyskich. Samodzielne przygotowanie to nie tylko łatwiejszy dostęp do takich wyrobów, lecz również ogromna satysfakcja i zadowolenie z własnych umiejętności. Wino lub domową nalewkę można przygotować z prawie każdego rodzaju owoców, jednak wcześniej należy znaleźć odpowiedni przepis. Ważne jest również uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ im większa ilość czasu poświęconego na przygotowanie domowego alkoholu, tym rezultaty są lepsze. Niektóre trunki powinny odleżeć nawet kilka tygodni, bądź miesięcy, aby nabrać najlepszego smaku. Jednak z pewnością cała cierpliwość i odpowiednie zaangażowanie przyczynią się do jeszcze większej satysfakcji i dobrego rezultatu.