Bezpieczeństwo podczas głodówki oczyszczającej

Jest wiele głosów na temat głodówki oczyszczającej. Mówi się, że jest niebezpieczna, może mieć więcej negatywnych skutków niż pozytywnych, wycieńcza organizm i ma wiele innych negatywnych skutków. Czy da się jednak prowadzić ją bezpiecznie?

Głodówka oczyszczająca czy jest bezpieczna?

Głodówka oczyszczająca, podczas której przez nawet kilka dni pijemy samą wodę ma nieprzyjemne dolegliwości. Wiele osób mówi, że do czwartego dnia takiej głodówki pojawiają się ropne wypryski na skórze, nieprzyjemny zapach potu, bóle i wahania nastroju.
To są sygnały oczyszczania się organizmu, które po czterech dniach mijają. Wtedy zaczniemy odczuwać pozytywne efekty głodówki – poprawa wyglądu cery, uczucie lekkości i jasności umysłu.
Jednak nie trzeba się tak męczyć i narażać swoje zdrowie na wycieńczenie.
Bezpieczna głodówka oczyszczająca może polegać na ograniczeniu diety do samych lekkostrawnych produktów, owoców i warzyw a także piciu dużej ilości wody. To także oczyści nasz organizm, ale w sposób mniej niebezpieczny.

Jak bezpiecznie wejść i wyjść z głodówki?

Poza samą głodówką ważne jest by bezpiecznie w nią wejść i wyjść. Przed głodówką powinniśmy tydzień lub dwa stopniowo przechodzić na lżejszą dietę i pić coraz więcej wody.
Również po głodówce powinniśmy ostrożnie wracać do normalnej diety.
Jeśli wybraliśmy opcję głodówki o samej wodzie to powinniśmy zacząć od naparów i wywarów z jarzyn. Dopiero po dwóch dniach jemy gotowane ziemniaki i tarte jabłka. Następnie stopniowo dodajemy do diety inne lekkostrawne i nie tłuste produkty.
Natychmiastowy powrót do codziennych nawyków żywieniowych może obrócić się przeciwko tobie.

Bezpieczna alternatywa głodówki oczyszczającej o wodzie

Głodówka oczyszczająca może przybrać jednodniowej zmian diety, która skutecznie oczyści nasz organizm. Przykładem takiej diety jest jednodniowa dieta jabłkowa, podczas której powinniśmy zjeść dwa kilogramy jabłek. Tylko dwa kilogramy jabłek i duże ilości wody.
Inna opcja to trzydniowa owocowo-warzywna, podczas której spożywamy gotowane lub świeże warzywa i owoce, wspierając detoksykację naparami ziołowymi i piciem dużej ilości wody.

Głodówka oczyszczająca czy jest bezpieczna? Tak, ale jeśli odbywamy ją pod dozorem lekarza, wiemy jak wejść do głodówki i jak z niej wyjść. Wtedy głodówka oczyszczająca może być bezpiecznym sposobem na pozbycie się z organizmu toksyn.