Jakie są ćwiczenia twarzy na zmarszczki?

Bardzo dużo ludzi, nie tylko w Polsce boryka się z problemami na twarzy. Mowa tutaj oczywiście o zmarszczkach. Pojawiają się one po 30 roku życia. Jednak też nie koniecznie. W dużej mierze to zależy od genetyki.  Jedni starzeją się szybciej a inni wolniej. To normalne. Jednak zastanówmy się  czy w ogóle możemy się  ich pozbyć. Czy istnieją jakieś ćwiczenia twarzy przeciw zmarszczkom? Oczywiście, że tak. Tylko jest problem. Jeśli ktoś na przykład często marszczy brwi lub czoło to tego typu ćwiczenia mogą nie przynieść w ogóle rezultatu.

Ćwiczenia twarzy przeciw zmarszczkom

Czy ktoś w ogóle dba o kondycję swojej skóry twarzy? Dużo osób w ogóle tego nie robi. I tu jest błąd. Z czasem nasz organizm produkuje coraz mniejszą ilość kolagenu. Jest to proces naturalny, zachodzący u każdego człowieka. To niestety właśnie twarz człowieka  jest najbardziej wystawiona na negatywnie działające czynniki zewnętrzne. Wpływa na to na pewno wiek oraz inne zmiany hormonalne. Warto w tym przypadku wspomnieć, iż jest coś takiego jak Facefitness. Jest to nic innego jak  gimnastyka twarzy.  Dla wielu osób, ćwiczenia to bzdura. Jednak same kremy na pewno nie wystarczą. Jeśli nasze mięśnie staną się wiotkie, to niestety automatycznie skóra również. Przez co skóra twarzy wygląda o wiele starzej niż ma w rzeczywistości. Dlatego mięśnie twarzy powinno się trenować, aby można było zachować piękną skórę przez długi czas. Czy można ćwiczyć mięśnie samodzielnie w domu czy trzeba korzystać z zabiegów u kosmetyczki? Otóż i jedna i druga opcja jest możliwa. Tego typu ćwiczenia można wykonywać rano, wieczorem i nawet po południu. To zależy od nas. Warto do ćwiczeń się odpowiednio przygotować. Chodzi o relaksującą muzykę i zapachowe świeczki. Dane ćwiczenie powinno wykonywać się  w serii nie więcej niż 10 powtórzeń, utrzymując dany element ćwiczenia przez 5–10 sekund. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy opuszkami palców, dłonią, albo palcem wskazującym bardzo delikatnie.

Jeśli chcesz pozbyć się lwiej zmarszczki to musisz dłoń przyłożyć do czoła i przyciskać nią między brwiami, nie odrywając jej od czoła robimy 10 powtórzeń.

Masz kurze łapki i chcesz się ich pozbyć ? Nic trudnego. Wystarczy przyłożyć  palec wskazujący i środkowy do zewnętrznego kącika oczu i ciągnąć skórę na boki. Robimy to delikatnie. Następnie trzeba zmrużyć oczy, nie zamykając ich. Tutaj także trzeba wykonać 10 powtórzeń.

Jeśli ktoś cierpi z powodu  Bruzdy nosowo–wargowe to wystarczy nadymać oba policzki jednocześnie i trzymać tak 5 sekund. Tutaj także 10 powtórzeń.

Jak widać ćwiczenia są proste, więc każdy może to zrobić u siebie w domu przed lustrem lub nawet w drodze do pracy.