Jak zwiększyć motywację do codziennego biegania? Blog o bieganiu – muzyka podczas ćwiczeń

Bieganie to jeden z częściej uprawianych sportów. Nic w tym dziwnego, ponieważ do tej dyscypliny nie potrzeba zwykle specjalnego przygotowania, ani sprzętu. Zazwyczaj jedyną niezbędną rzeczą są dobre buty sportowe, zapewniające dobrą amortyzację, jeśli trasa biegu prowadzi przez utwardzone drogi. Co może zwiększyć motywację do codziennego treningu tego typu?
Coś, co stosuje wiele osób przy tego typu treningach, to odpowiednia muzyka. Choć wiele osób lekceważy jej wpływ, to jednak ułatwia ona trzymanie się właściwego tempa.

 

To ma wpływ między innymi na wysokość tętna, które powinno być utrzymane na odpowiednim poziomie, w zależności od stanu zdrowia i tego, jakie efekty chce się uzyskać. Aby dobrze dopasować muzykę, należy zwrócić uwagę na jej BPM, czyli liczbę uderzeń na minutę. Obecnie bez trudu można znaleźć muzykę, która ma określoną liczbę BPM. Będzie ona niższa w przypadku rozgrzewki i wyższa, jeśli chodzi o właściwy trening. Muzyka podczas ćwiczeń takich jak bieganie powinna mieć około 150 BPM.
Inną możliwością motywowania się do ćwiczeń jest czytanie blogów osób, które w danym okresie robią to samo. Blog o bieganiu może być doskonałą motywacją. Internet daje możliwość podzielenia się z innymi swoimi wynikami. To wzmacnia chęć treningu, ponieważ dołącza się rywalizacja. Warto jednak pamiętać, że codzienne bieganie nie powinno mieć wiele wspólnego ze sportami wyczynowymi.