Zaczynamy bieganie – co jest konieczne? Nike Circuit Trainer II, nike Tiempo Genio Leather TF

Decydując się na uprawianie sportów można nie kupować wielu gadżetów, które mają na celu jedynie cieszyć oko. Jednak jest jedna rzecz, bez której nie można się obyć. Bez względu na to, czy uprawianą dyscypliną będzie bieganie, szybkie spacery, czy też gry zespołowe, nie można zapominać o odpowiednich butach. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu?
Podstawą butów sportowych powinna być odpowiednia podeszwa. Wiele osób zapomina o tym, iż biegając w złym obuwiu po utwardzonej lub asfaltowej drodze, naraża się na przykre konsekwencje.

 

Zła amortyzacja w tym przypadku to nie tylko bóle stawów bóg, ale także kręgosłupa. Co gorsze, tego typu skutki uboczne mogą pojawić się dopiero po latach. Znacznie lepiej jest im po prostu zapobiegać. Jeśli zmiana trasy jest niemożliwa, często wystarczy odpowiednie obuwie, by zmniejszyć szkodliwość treningu. 21 Nike Circuit Trainer II to jedna z propozycji dobrych sportowych butów z odpowiednią podeszwą, a dodatkowo ciekawym designem. Nike Tiempo Genio Leather TF to z kolei buty przeznaczone nie tylko do biegania po miejskich drogach. Odpowiednia podeszwa zapewnia lepszą przyczepność, co pozwala na bieganie także w gorszych warunkach pogodowych.