Godzina pływania to ile spalonych kalorii? Sprawdź sam!

Jest całkiem sporo osób, które w poszukiwaniu efektywnego typu aktywności wybiera pływanie. Nie powinno to specjalnie dziwić, gdyż jest to naprawdę interesujący pod wieloma względami sport. Za sprawą pływania można bowiem nie tylko miło spędzać czas czy też poprawić swoje samopoczucie. Warto bowiem wiedzieć, że pływanie ma też niezwykle korzystny wpływ na odchudzanie. Stąd też w dalszej części tekstu pochylimy się nad tym nieco szerzej.

Pływanie a odchudzanie?

Próżno szukać bardziej atrakcyjnych aktywności dla osób z nadwagą niż pływanie. To właśnie z nim spalanie tkanki tłuszczowej przebiega znacznie efektywniej. Dzieje się tak nie tylko za sprawą konkretnej pracy mięśni, ale też na skutek wydatku energetycznego organizmu potrzebnego do ogrzania organizmu, kiedy ten znajduje się w chłodnej wodzie. Samo pływanie jest treningiem cardio, który jest o tyle efektywny, że woda stawia większy opór niż powietrze. Zatem siłą rzeczy wysiłek włożony w to jest większy, co przekłada się z oczywistych względów na
spalanie większej ilości kalorii. Jak to wygląda bardziej szczegółowo, dowiemy się już za moment.

Godzina pływania kcal

Podczas pływania wzmacniamy większość swoich mięśni i spalamy spore pokłady energii. Zatem warto praktykować ową aktywność, lecz trzeba pamiętać o tym, aby praktykować je odpowiednio długo. Co więcej, nie można zapomnieć również o odpowiedniej intensywności. Tylko w ten sposób uda nam się sprostać założonym celom w postaci mniejszej wagi. Zatem ile spalimy kalorii podczas pływania w ciągu godziny? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż trzeba brać pod uwagę intensywność wysiłku, wagę, styl pływacki i temperaturę wody. Jednak załóżmy, że mamy do czynienia z pływakiem ważącym około 70 kg, który pływa stylem klasycznym. W takim przypadku w ciągu godziny może on spalić około 500 kalorii, a jeśli przestawi się na pływanie kraulem, to wartość energetyczna wzrośnie nawet do 700 kalorii w tym samym czasie.

Jak zatem widać doskonale po przedstawionych faktach warto stawiać na pływanie. Jest to bowiem aktywność angażująca praktyczni całe ciało. Jednocześnie jest to nieoceniony sprzymierzeniec w walce o smukłą sylwetkę. Do tego regularnie chodząc na basen, możemy zlikwidować często towarzyszący nadwadze cellulit.