Buty do tenisa na każdy kort

Obuwie sportowe to element wyposażenia, który w każdej dyscyplinie sportowej odgrywa ważną rolę. Mowa tu zarówno o piłce nożnej, joggingu, jak i tenisie ziemnym. Dobre buty do tenisa to połowa sukcesu. Warto dopasować je do oczekiwań nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim z uwagi na funkcjonalność i komfort użytkowania. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma rodzajami obuwia, w tym z butami uniwersalnymi na każdy kort.

Jaka podeszwa w butach?

Wybór obuwia do tenisa w dużej mierze zależy od nawierzchni, na której będziesz grać. Mowa tu o trzech rodzajach kortów, a tym samym odpowiednich podeszwach w butach.

Pierwszy rodzaj to buty na korty twarde, zwane także butami uniwersalnymi, ponieważ można w nich grać również na mączce czy trawiastym korcie. Modele te cechuje sztywna cholewka i podeszwa o wysokiej trwałości. Jeśli poszukujesz sprawdzonych butów na każdy kort, wybierając obuwie, zwracaj uwagę na buty z uniwersalną podeszwą, często oznaczone jako HC.

Jeżeli lubisz grać w tenisa na kortach ziemnych, których charakterystyczną cechą jest nawierzchnia z mączki, postaw na buty z odpowiednim bieżnikiem zapewniającym doskonałą przyczepność do podłoża. Modele te mają dopasowaną górną część i są wzmocnione na bokach. W sklepach określane są jako buty tenisowe z podeszwą na mączkę lub buty na korty ceglane.

Planujesz treningi na trawiastym korcie? W tym wypadku najlepiej wyposaż się w buty z bardzo płaską podeszwą i gumowymi wypustkami odpowiadającym za dobrą przyczepność nawet na mokrej nawierzchni.

Buty do tenisa – co jeszcze jest ważne?

Nie tylko rodzaj kortu wpływa na wybór butów do tenisa. Niezmiernie ważną kwestią jest odpowiedni rozmiar. Obuwie tenisowe nie może być ani za małe, ani za duże. Przymierzając buty, zwróć uwagę na komfort. Jeśli kupujesz obuwie w sklepie internetowym, zmierz stopę i dopasuj długość wkładki do pomiaru stopy, pamiętając o uwzględnieniu niewielkiego luzu w palcach wynoszącego do 0,5 cm.